AIR Coil Technology کویلهای انعطاف‌پذیر GE

شرکت GE Healthcare مجوز FDA فناوری جدید خود یعنی AIR coil (Adaptive Image Receive) را در سال ۲۰۱۷ دریافت کرد.  مجموعه‌ای از سیم پیچ‌های فرکانس رادیویی (RF) که آزادی کامل را در  جابجایی راحت این کویلها و قرارگیری کامل آنها بر روی بیمار را فراهم می‌کند. طراحی این کویلهای جدید به گونه ای است که ۶۰ درصد سبک‌تر از کویل‌های معمولی است و به راحتی بیمار کمک می کند.این کویلها انعطاف‌پذیری بیشتری را در تمام زوایا، برای کمک به سازگاری با آناتومی بیماران و متناسب با سنین، اندازه‌ها و شکل‌های بیمار فراهم می‌کند.

روی تصویر کلیک کنید

Air Technology از مواد رسانای انعطاف پذیر استفاده می کند که به تک تک سیم پیچها اجازه می دهد تا به آناتومی بیمار نزدیک تر باشد و دریافت سیگنال، عمق نفوذ و کیفیت تصویر را بهبود بخشد. همچنین طراحی فوق‌العاده سبک و انعطاف‌پذیر آن، قرار دادن کویل بر روی بیمار را برای تکنولوژیست آسان‌تر می‌کند.

به زعم یکی از محققین این پروژه، یکی از بزرگترین پیشرفت‌ها در ام‌آرآی این فناوری میباشد. “تقریباً امکانات بی پایانی برای استفاده از آن وجود دارد. این کویل‌ها مانند یک پتو سبک، همه کاره و برای بیمار بسیار راحت هستند.

اسکات ریدر، پروفسور رادیولوژی، رئیس MRI، معاون پژوهشی دانشگاه ویسکانسین – مدیسون، که مطالعه بالینی را رهبری می‌کرد، می گوید: من از کیفیت تصاویر راضی هستم. کویل ها نسبت سیگنال به نویز عالی دارند. و بیماران ما بازخورد بسیار خوبی در مورد راحتی کلی کویل به ما داده اند.”

روی تصویر کلیک کنید

با توجه به  کاهش مصرف عناصری که در تولید کویل سنتی بکار برده می‌شد، کویل های جدید با استفاده از یک فرآیند تولید پایدار ساخته می شوند که تا ۹۰ درصد از طریق کاهش ضایعات الکترونیکی و با بسته بندی ساده تر با محیط زیست نیز سازگار هستند. همچنین Air Technology در مقایسه با کویل های معمولی ۵۰ درصد انرژی کمتری مصرف می کند. Air Technology در حال حاضر در تولیدات جدید شرکت GE همچون Premier ، Artist 2021 و… به کار برده می‌شود.

 

0

درباره نویسنده این مطلب

مطالب مشابه

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.