PoCUS ابزاری تشخیصی در اپیدمی کووید ۱۹

تیمی به سرپرستی دکتر کوستانتینو کاروسلی از مؤسسه ملی استراحت و مراقبت از سالمندان در آنکونا دریافتند که در سونوگرافی بیماران مبتلا به کووید مثبت ویژگیهایی شامل B Line، خطوط پلور نامنظم، و کانسولیدهای کوچک دیده می‌شود که از جهت تشخیص کووید کمک کننده می‌باشد.
کاروسلی و همکارانش نوشتند: “سونوگرافی ریه با تکنولوژی POCUS یک ابزار تشخیصی و نظارتی دقیق، بدون تشعشع و مقرون به صرفه در تشخیص کووید می‌باشد.” تصویربرداری ریه ابزار مهمی برای کمک به تشخیص و مدیریت COVID-19 در بیماران است. مطالعات قبلی نیز، سونوگرافی ریه را در تعیین درگیریهای اولیه ریه در بیماران و  جلوگیری از قرار گرفتن بیماران در معرض اشعه نشان داده است. با این حال، محققان گفتند که فقدان یک رویکرد واحد برای POCUS در بین پزشکان، این روش را از استفاده گسترده‌تر دور نگه داشته است. آنها اضافه کردند که این به دلیل کمبود اطلاعات در مورد نتایج بیمار و سونوگرافی ریه است که ویژگی کمتری نسبت به اشعه ایکس قفسه سینه دارد.

تیم کاروسلی می خواست نشان دهد که سونوگرافی چقدر در تشخیص زودهنگام بیماری ریوی در بیماران مبتلا به کووید مثبت مفید است و نتایج آنها را با یافته های اشعه ایکس قفسه سینه مقایسه کند. آنها داده های ۴۷۹ بیمار را بررسی کردند که ۸۲٫۷ درصد از آنها با آزمایش مولکولی مبتلا به کووید-۱۹ تشخیص داده شدند. POCUS ریه توسط پزشکان آموزش دیده اورژانس بر روی بیمارانی که برای ارزیابی احتمالی کووید-۱۹ مراجعه کرده بودند، قبل از انجام معاینه رادیولوژیک معمولی یا زمانی که منتظر گزارش بودند، انجام شد.

0

درباره نویسنده این مطلب

مطالب مشابه

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.