کاهش هزینه های بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: هزینه مصرفی بیمارستان‌ها در ۶ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۳۵ میلیارد کاهش داشته است.

به گزارش متدآنلاین به نقل از  خبرگزاری تسنیم عبدالخالق کشاورزی در نشست مشورتی با اعضای هیئت رئیسه دانشگاه با بیان مسائل مربوط به حوزه درمان اظهار داشت: در حوزه درمان با وجود مسائل مالی و اقتصادی موجود، امسال دانشگاه به عنوان دانشگاه برتر در کشور در زمینه مدیریت منابع و مصارف برگزیده شد.

وی با معرفی بیمارستان‌های نمازی و شهید فقیهی به عنوان بیمارستان‌های برتر در کشور افزود: ۱۰ بیمارستان نیز به عنوان بیمارستان‌های نمونه کشوری در مدیریت منابع و مصارف معرفی شده‌اند.

معاون درمان دانشگاه با اشاره به تفاوت‌های طرح تحول نظام سلامت در این دانشگاه با دانشگاه‌های دیگر و برگزاری نشست‌های ویژه ستاد تحول سلامت دانشگاه بیان کرد: هزینه مصرفی بیمارستان‌ها در ۶ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۳۵ میلیارد کاهش داشته است.

کشاورزی گفت: این حجم از مدیریت هزینه که زمینه‌های آن در دانشگاه علوم پزشکی شیراز ایجاد و عملیاتی شده، به تازگی از سوی دولت به دیگر دانشگاه‌ها ابلاغ شده است.

وی تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز با وجود تورم، افزایش قیمت و افزایش تعرفه‌ها با انجام ۵۸ هزار عمل جراحی، هیچ تغییری در ارائه خدمات به مراجعان نداشته است.

معاون درمان دانشگاه با بیان اقدامات مهم در امر صرفه‌جویی و ایجاد زیرساخت‌های it  گفت: بخشی از این اقدامات نظیر بحث منطقی لوازم مصرفی پزشکی، تجویز منطقی آنتی بیوتیک‌ها و مصرف تجهیزات پزشکی از سوی معاون درمان وزارت بهداشت به کل کشور ابلاغ شده است.

دکتر کشاورزی افزود: دانشگاه علوم پزشکی شیراز توانسته گایدلاین‌هایی را عملیاتی کند که با امضای معاونان وزیر به دیگر دانشگاه‌های کشور ابلاغ شده است.

وی معرفی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به عنوان دانشگاه برتر در کمیسیون تعزیرات حکومتی و برخورد با تخلفات را دیگر نقطه قوت این دانشگاه در عرصه خدمات درمانی برشمرد و اضافه کرد: همچنین بیشترین آمار توزیع متخصصان در کشور، به دانشگاه علوم پزشکی شیراز اختصاص دارد

 

0

درباره نویسنده این مطلب

مطالب مشابه

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.