پراکندگی نامناسب رادیولوژیستها عامل کمبود متخصص

رئیس انجمن رادیولوژی ایران، گفت: کمبود رادیولوژیست در شهرهای کوچک به خصوص در مراکز دولتی، بیماران را به تهران می کشاند.

به گزارش متدآنلاین، جلال جلال شکوهی در مراسم روز جهانی اشعه (رادیولوژی) در سالن همایش هتل ارم تهران، افزود: در شهرهای بزرگ به دلیل تعدد مراکز درمانی، کمبود رادیولوژیست احساس می شود اما این کمبود واقعی نیست ‌و در شهرهای بزرگ به اندازه کافی رادیولوژیست داریم.

وی ادامه داد: بیماران از اغلب نقاط کشور به علت کمبود رادیولوژیست برای درمان به مراکز درمانی تهران مراجعه می کنند و این موضوع سبب می شود که گاهی در تهران کمبود رادیولوژیست احساس شود.

جلال شکوهی، تعداد رادیولوژیست ها را در کشور حدود ۲ هزار و ۳۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: تا سال ۱۴۰۰ این تعداد به حدود ۳ هزار نفر می رسد.

وی به تعداد رادیولوژیست در ترکیه اشاره کرد و گفت: در ترکیه بین ۶ تا ۷ هزار رادیولوژیست مشغول فعالیت هستند. بنابراین از لحاظ تعداد رادیولوژیست در منطقه از کشور ترکیه عقب تر هستیم و حتی تجهیزات این کشور بیشتر است.

جلال شکوهی ادامه داد: سلامت و بهداشت حق همه ایرانی ها است و وزارت بهداشت در تلاش است امکانات لازم را در همه مناطق کشور فراهم کند.

وی همچنین اضافه کرد: اهمیت گرامیداشت روز جهانی رادیولوژی، با نگاه به مباحث و زمینه های آموزشی در کنار این اتفاق مهم میتواند در ارتقای سطح دانش جامعه رادیولوژی مثمر ثمر باشد. هر ساله کمیته بین المللی گرامیداشت روز جهانی رادیولوژی، IDoR تم و زمینه ای را معرفی میکند که امسال این موضوع با تمرکز بر قلب و بیماریهای قلبی بوده است.

0

درباره نویسنده این مطلب

مطالب مشابه

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *