بیمارستانهای خیریه در جذب پزشکان مشکل دارند

معاون درمان وزارت بهداشت، بر آمادگی برای کمک به بیمارستان های خیریه در جهت تقویت گردشگری سلامت تاکید کرد.

به گزارش متدآنلاین به نقل از  خبرگزاری مهر، قاسم جان بابایی در چهارمین نشست روسای بیمارستان های خیریه با بیمه های تکمیلی و بیمه سلامت که توسط معاونت اجتماعی وزارت بهداشت برگزار شد، گفت: یکی از مشکلات گردشگری سلامت این بود که در دوره ای، به دلال ها برای تقویت این حوزه، مجوز داده شد و یکی از راه های ساماندهی این حوزه، همکاری آنها با تورلیدرها و بیمارستان ها است.

وی تصریح کرد: سال گذشته و با موافقت وزیر بهداشت، مقرر شد که پزشکان طرحی بعد از یک سال از زمان گذراندن طرح یا ۵۰ درصد از تعهدات خود، بتوانند مطب دایر کنند. همچنین این پزشکان می توانند با بخش خیریه نیز، همکاری داشته باشند.

معاون درمان وزارت بهداشت بیشترین مشکل بیمارستان های خیریه را تامین نیروی انسانی و پزشک عنوان کرد و گفت: پزشکان تمام وقت در بیمارستان های دولتی مشغول به فعالیت هستند، اما برخی پزشکان مجوز فعالیت در بخش خصوصی دارند و می توانند مطب داشته باشند و در بخش خصوصی فعالیت کنند، اما چون تعرفه خدمات در بخش خیریه، پایین تر از بخش خصوصی است، پزشکان بخش خصوصی رغبت کمتری دارند که در بخش خیریه فعالیت کنند.

جان بابایی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات دیگر بخش خیریه، هزینه های مصرفی است و براساس مصوبه بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت، باید تجهیزات مورد نیاز را با ارز آزاد تامین کنند و ممکن است مشکلاتی برای آنها ایجاد شود.

وی در پایان یادآور شد: در شورای عالی بیمه، افزایش قیمت لوازم مصرفی دیالیز و افزایش تعرفه خدمات در سال ۹۷ مورد موافقت قرار گرفت که این مصوبه به دولت ارسال شده است.

0

درباره نویسنده این مطلب

مطالب مشابه

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *