رعایت نکردن اعتبار بخشی از سوی برخی از بیمارستانها

حق دوست گفت: برخی از بیمارستان‌های خصوصی با وجود گرفتن تذکر، نواقص را برطرف نکرده و با کاهش درجه و رتبه روبرو شدند.

به گزارش متدآنلاین ، به نقل از خبرنگاران جوان علی اکبر حق دوست معاون برنامه ریزی راهبردی وزارت بهداشت اظهار کرد: استانداردهای لازم در خصوص ایمنی و پرستاری بخش‌های مختلف در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی باید رعایت شود،‌ از این رو اعتبار بخشی و سطح بندی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی با هدف ارتقا کیفیت خدمات، ایمنی فضای فیزیکی، محل‌های رفت و آمد، سیستم گرمایشی و … اقدامی است که هر دو سال یک‌بار به وسیله وزارت بهداشت انجام می‌گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به خطاهای پیش‌آمده در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، در مراحل اولیه تذکراتی از سوی وزارت بهداشت به آنها داده می‌شود و در صورت رفع نشدن نواقص، بر اساس طرح اعتبار سنجی و سطح بندی بیمارستان‌ها درجه و رتبه آن ییمارستان کاهش پیدا می‌کند.

سطح بندی بیمارستان ها؛ ایجاد انگیزه  برای ارتقا خدمات

معاون برنامه ریزی راهبردی وزارت بهداشت اضافه کرد: با کاهش درجه و رتبه بیمارستان‌ها، میزان تعرفه و پول دریافتی نیز کاهش پیدا می‌کند و همین امر به عنوان یک عاملی تشویقی و انگیزشی برای ارتقا هرچه بهتر ارائه خدمات و  موارد مختلف در مراکز درمانی محسوب می‌شود.

حق دوست اظهار کرد: متأسفانه برخی از بیمارستان‌های خصوصی علی رغم تذکرات لازم، نواقصشان را برطرف نکرده و همین مسئله سبب کاهش درجه و رتبه این مراکز شده است.

وی تأکید کرد: کار اعتبار بخشی بیمارستان‌ها با استفاده بیش از هزار سنجه انجام می‌شود و این موضوع با مسئله نظارت بر بیمارستان و مراکز درمانی کاملا متفاوت است.

 

0

درباره نویسنده این مطلب

مطالب مشابه

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.