دریافت خدمات پس از فروش و لزوم اعتبار مجوز شرکتها/ مراکز درمانی دقت کنند

معاون اداره مهندسی و نگهداری تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، گفت: مراکز درمانی برای دریافت خدمات پس از فروش به تاریخ اعتبار مجوزهای صادر شده توجه داشته باشند.

به گزارش متدآنلاین به نقل از  خبرگزاری مهر، زینب قرائی با بیان اینکه مراکز درمانی برای دریافت خدمات پس از فروش به تاریخ اعتبار مجوزهای صادر شده آنها توجه لازم را داشته باشند، اظهارداشت: عدم توجه برخی از این مراکزبه تاریخ انقضا و یا لغو مجوز شرکت ها منجر به بروز مشکلاتی برای آنها شده است.

وی افزود: حدود یک ماه پیش، سامانه خدمات پس از فروش اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت بروزرسانی شده و شرکت هایی که خدمات پس از فروش را ارائه می دهند با امتیازبندی مشخص قابل مشاهده است.

وی اظهار داشت: امسال ۴۳۱ شرکت برای ارائه خدمات پس از فروش مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفته اند که از این تعداد ۱۱ شرکت امتیاز ۱۰۰، ۴۹ شرکت امتیاز بالای ۹۰ و سایر آنها امیتاز کمتر از ۹۰ را کسب کرده اند و شرکتهایی که امتیاز کمتر از ۶۰ را کسب کرده اند از دریافت مجوز اداره کل محروم خواهند شد و این شرکت ها باید مجموعه ای از استانداردهای مورد نظر را داشته باشند چراکه موضوع سلامت محوری، از اهمیت بالایی برخوردار است.

قرائی با اشاره به ضوابط خدمات پس از فروش شرکت ها تصریح کرد: ارائه خدمات پس از فروش مطلوب برای اداره کل تجهیزات پزشکی بسیار مهم و ارزشمند است بگونه ای که دستگاهی که در بیمارستان، مرکز درمانی و یا سایر شرکتها مورد استفاده قرار می گیرد باید بتواند خدمات مناسبی را ارائه دهد. همچنین برای شرکت های ارائه دهنده خدمات پس از فروش به موضوع ریکال، توجه جدی شده است به گونه ای که اگر یک دستگاه و یا حتی لوازم مصرفی دچار مشکل شود بعد از اعلام کمپانی، اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت به سرعت به مراکز درمانی و یا متقاضیان و حتی بیماران برای جمع آوری آن اطلاع رسانی می کند و در نهایت اقدام به جمع آوری آنها خواهد کرد.

معاون اداره مهندسی و نگهداری تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت افزود: برنامه زمانبندی خدمات پس از فروش به صورت سالیانه است و نمایندگی هر شرکت، وقتی تمدید و یا خدمات آن بررسی شد در صورت تائید نهایی برای یک سال دیگر تایید و در پایان سال مجددا بازدید و درصورت صلاحیت، تاییدیه برای آن صادر خواهد شد.

وی یکی از ضوابط تاثیر گذار خدمات پس از فروش را نیروی فنی کار آزموده، وجود مستندات علمی و چک لیست ها عنوان کرد و گفت: ضوابط خدمات پس از فروش در کمیته آن در سال ۸۷ تصویب و سپس بازنگری و اجرایی شده است که این ضابطه حدود یک ماه پیش مجددا بازنگری و به شرکت ها و مراکز درمانی ابلاغ شده است که بر اساس آن، دانشگاه ها نیز می توانند مجوز صادر کنند. به عنوان مثال شرکتی که فقط در استان ایلام به عنوان شرکت ثالث باشد می تواند از دانشگاه مجوز دریافت کند اما اگر بخواهد با بیمارستان ها و مراکز درمانی کل کشور همکاری داشته باشد باید از اداره کل تجهیزات پزشکی مجوز دریافت کند.

قرائی افزود: برخی از شرکت های ثالث یعنی شرکت هایی که واردات و تولید ندارند با استفاده از دانش، نیروی فنی مناسب و یا تجهیزات مطلوبی که در اختیار دارند، می توانند به دستگاه های بالای ۱۰ سال خدمات ارائه دهند و برای این کار با مراجعه به اداره کل تجهیزات پزشکی می توانند مجوز لازم را اخذ کنند.

0

درباره نویسنده این مطلب

مطالب مشابه

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.