واردات تجهیزات پزشکی ارزانتر از تولید آن است

یک تولیدکننده تجهیزات پزشکی گفت: مشکلات مالی باعث کاهش ۸۰ درصدی تولیدات تجهیزات پزشکی شده است.

به گزارش متدآنلاین مهدی محسنی تولیدکننده تجهیزات پزشکی و بیمارستانی و ملزومات مصرفی اظهار کرد: متأسفانه امروزه مشکلات مالی سبب کاهش ۸۰ درصدی تولیدات تجهیزات پزشکی شده است و بسیاری از دستگاه‌های کارخانه‌های ما خاموش شده است.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات کنونی ما فقدان سرمایه در گردش و پول برای خرید مواد اولیه ملزومات مصرفی بیمارستانی در کشور است و همین مسئله می‌تواند به بهانه‌ای برای واردات تجهیزات پزشکی و ملزومات مصرفی بیمارستانی تبدیل شود.

تولیدکننده تجهیزات پزشکی و بیمارستانی تأکید کرد: بعد از گذر از مرحله تولید ملزومات مصرفی، پول فروش آن به دلیل طلب بیمارستان‌ها از صندوق‌های بیمه‌گر بعد از ۲ سال به تولیدکننده می‌رسد و همین مسئله شرکت‌های تولیدکننده را با مشکلات و محدودیتهای مالی زیادی روبرو کرده است.

محسنی ادامه داد: با سابقه بیش از ۶۰ سال به دلیل پرداخت نشدن مطالباتم از سوی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی باید برای تهیه وام به بانک‌ها مراجعه کنم تا با این پول بتوانم از بیکاری کارگران جلوگیری کنم.

وی اظهار کرد: در چنین شرایطی ادامه کار و تولید تجهیزات پزشکی و ملزومات مصرفی بسیار سخت است و متأسفانه واردات کالا بسیار آسانتر از تولید آن است.

تولیدکننده تجهیزات پزشکی و بیمارستانی گفت: با وضعیت وخیم فعلی تولید ملزومات مصرفی بیمارستانی و تجهیزات پزشکی آخرین سال‌های عمرش را می‌گذراند؛ طلب من از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و سایر بخش‌های ذیربط در حدود ۷ میلیارد تومان است و همین مسئله باعث از بین رفتن سرمایه در گردش شده است.

محسنی یادآوری کرد: معتقدم  طرح تحول سلامت موفقیتی نداشته است و علت اصلی آن اجرای شتابزده طرح تحول بدون انجام کارشناسی‌های لازم بود؛ وقتی در یک طرح ۱۴ میلیون نفر بدون پیش بینی بودجه، تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند یعنی این طرح ناموفق است.

منبع خبرنگاران جوان

0

درباره نویسنده این مطلب

مطالب مشابه

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *