بازدید هاشمی از شرکتهای تولید کننده تجهیزات پزشکی

وزیر بهداشت و مدیر کل اداره تجهیزات پزشکی از شرکت اسوه، تولیدکننده ایمپلنت های ارتوپدی و تجهیزات اسپاین، شرکت ورید تولیدکننده سرنگ و شرکت احیا درمان تولیدکننده ماشین بیهوشی، ونتیلاتور و سی تی اسکن در مشهد بازدید کردند.

به گزارش متدآنلاین، شرکت اسوه از سال ۸۷ و با تمرکز بر تولید ایمپلنت های ارتوپدی و تجهیزات اسپاین (قفسه سینه) و فک و صورت آغاز به کار کرد و بخش جدید گرفت (پودر) های استخوانی آن نیز با انجام تحقیقات و آزمایشات گسترده با همکاری مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جهاد دانشگاهی، راه اندازی شد.

گفتنی است، شرکت اسوه ۱۳۰۰ نوع محصول و ۱۸۰ نفر نیروی انسانی دارد و محصولات آن در ۴۰۰ بیمارستان کشور، مورد استفاده قرار می گیرد.

شرکت ورید نیز بعنوان یکی دیگر از تولیدکنندگان ،  با تولید ۱۶ محصول در حوزه سرنگ، سوند، سر سوزن و دیگر ملزومات پزشکی تولید می کند و یکی از ۲۴ شرکت تولید کننده سرنگ در کشور است.

شرکت ورید به عنوان تولید کننده وسایل یکبار مصرف استریل، توانسته ۱۴ تا ۱۶ درصد از سرنگ مورد نیاز کشور را تامین کند.

از محصولات شرکت ورید می توان به سرنگهای یکبار مصرف تزریقی دو و سه تکه، لوئر اسلیپ و لوئر لاک در سایزهای ۲، ۵، ۱۰، ۲۰، ۵۰و ۶۰ سی سی، سرنگ یکبار مصرف انسولین، سرنگ یکبار مصرف گاواژ، سرنگ خود تخریب AD و شرنگ یکبار مصرف دندانپزشکی اشاره کرد.

در این شرکت همچنین ست سرم تزریقی عملکرد به وسیله نیروی جاذبه، میکرو ست در دو اندازه ۱۰۰و ۱۵۰ سی سی و سوند فولی و غیره نیز تولید میشود.

هاشمی همچنین در سفر یک روزه خود به استان خراسان رضوی، از شرکت تولیدی تجهیزات پزشکی احیاء درمان پیشرفته در شهرک صنعتی توس مشهد بازدید کرد.
این شرکت از سال ۸۳ تاسیس و از سال ۹۰ شروع به تولید محصولاتی مانند ماشین بیهوشی، ونتیلاتور و سی تی اسکن کرده است.

بر اساس قراردادی که بین این شرکت و شرکت تولید سی تی اسکن نیوسافت منعقد شده، تکنولوژی ساخت سی تی اسکن به ایران منتقل و پس از سه سال به تولید مستقل خواهد رسید.

شرکت احیاء درمان پیشرفته تا کنون ۱۵ دستگاه سی تی اسکن تولید کرده و ظرفیت اسمی آن، تولید ۱۲۰ دستگاه سی تی اسکن در سال است. قیمت دستگاه های تولیدی این شرکت که تنها تولید کننده سی تی اسکن در کشور است، ۲۵ درصد کمتر از قیمت مشابه خارجی است.

یکی از اقدامات این شرکت، نوسازی و بازتولید دستگاه های سی تی اسکن قدیمی در راستای صرفه جویی ارزی و مدیریت منابع است.

این شرکت ظرفیت تولید سه هزار دستگاه ماشین بیهوشی ایرانی را دارد و در حال حاضر با تولید سالانه ۸۰۰ دستگاه ماشین بیهوشی، بخش عمده ای از نیازهای کشور را پاسخ می دهد.

همچنین شرکت احیاء درمان پیشرفته سالانه ۱۰۰۰ دستگاه ونتیلاتور تولید می کند و نیاز کشور در این زمینه ۳۵۰۰ دستگاه است و این شرکت توانایی افزایش تولید سالانه ۱۵۰۰ دستگاه را دارد.

وزیر بهداشت در پایان از دستگاه پیشرفته ونتیلاتور تمام طراحی و ساخته شده ایرانی این شرکت که قرار است به واسطه شریک تجاری احیاء درمان به کشورهای دنیا صادر شود بازدید و از مسئولان این شرکت تقدیر کرد.

0

درباره نویسنده این مطلب

صاحب امتیاز و مدیر مسئول نشریه مدیریت تصویربرداری پزشکی

مطالب مشابه

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *