بیمارستانهای خصوصی باید شرایط فعلی را بپذیرند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: بخش خصوصی و بیمارستان‌های خیریه که تعرفه‌های بالاتری نسبت به بیمارستان‌های دولتی دارند باید شرایط فعلی اقتصادی کشور را بپذیرند و همکاری کنند.

به گزارش متدآنلاین علی اکبری ، با انتقاد از بیمارستان‌های خصوصی شیراز مبنی بر عدم پذیرش بیماران بیمه شده سازمان‌های بیمه سلامت و تامین اجتماعی، افزود: وقتی بیمار به بیمارستان مراجعه می‌کند از روی نیاز است و عدم پذیرش بیمار کار پسندیده‌ای نیست. به خصوص در شیراز که مرکز مراجعات بیماران هم از استان فارس و هم از استان‌های مجاور است.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی کشور، بیمارستان‌های خصوصی و پزشکان باید وضعیت را درک کنند. حتی اگر دریافتی آنها کم شده یا با تاخیر مواجه شده، باید شرایط اقتصادی را درک کرده و دریافتی را بر اساس ارز محاسبه نکنند.

نماینده مردم شیراز در مجلس، گفت: بر اساس بررسی‌هایی که انجام دادیم، پرداختی به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در سال ۹۷ عقب نیفتاده و بدهی‌ها مربوط به سال ۹۶ می‌شود که البته بخشی از آن جبران شده است. بخش خصوصی و بیمارستان‌های خیریه که تعرفه‌های بالاتری نسبت به بیمارستان‌های دولتی دارند باید شرایط فعلی اقتصادی کشور را بپذیرند و همکاری کنند.

اکبری با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی کشور نباید به دنبال منافع شخصی باشیم، اظهار کرد: تصمیم‌هایی که در کشور گرفته می‌شود مربوط به همه است و این تصمیم‌ها هزینه‌هایی دارد که باید همه ما آن را بپذیریم.

منبع: خبرگزاری مهر

0

درباره نویسنده این مطلب

مطالب مشابه

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *