بزرگترین نمایشگاه فناوری دیجیتال سلامت برگزار میشود

معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: نمایشگاه فناوری‌های دیجیتال سلامت با حضور ۴۰ استارت آپ و حدود ۱۰ شتاب‌دهنده و صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر برگزار می‌شود.

 به گزارش متدآنلاین، دکترسید محمدهادی ایازی، با اشاره به برگزاری نمایشگاه دو روزه فناوری و رسانه‌های دیجیتال، گفت: در این نمایشگاه، تولیدکنندگان و استارت‌آپ‌های توانمند حوزه سلامت دیجیتال، محصولات و آثار خود را در معرض نمایش عمومی قرار می‌دهند. همچنین بخش ویژه‌ای برای استارت آپ‌های سلامت در نظر گرفته شده است که در آن استارت آپ‎ها محصولات خود را برای سرمایه‌گذاران ارائه خواهند داد تا با جذب سرمایه آنها، فرآیند توسعه و رشد استارت‌آپ‌ها با شتاب بیش‌تری انجام پذیرد.
معاون اجتماعی وزارت بهداشت با بیان اینکه در این نمایشگاه بیش از ۴۰ استارت آپ حضور خواهند داشت، ادامه داد: همچنین در نمایشگاه فناوری‌های دیجیتال سلامت، صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر و شتاب‌دهنده‌های فعال کشور، فعالیت‌ها و خدمات خود را در معرض بازدید دانشگاهیان و علاقمندان صنعت سلامت دیجیتال قرار خواهند داد و تلاش شده است که در این نمایشگاه، زیست‌بوم کارآفرینی دیجیتال سلامت در کنار یکدیگر، مسیر راه‌اندازی کسب و کارهای نوپای سلامت دیجیتال را تسریع و تسهیل کنند.
 دکترایازی اظهار داشت: تلاش ما بر این است تا با برگزاری فن‌ بازار تخصصی سلامت دیجیتال، ارائه خدمات مشاوره و منتورینگ، برگزاری کارگاه‌های تخصصی و تجاری‌سازی محصولات سلامت دیجیتال، گامی هر چند کوچک در راستای ارتقای جایگاه سلامت کشور برداریم.
وی درباره اهداف جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت نیز، گفت: نخستین جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت با هدف استفاده از ظرفیت بالای رسانه‌های دیجیتال در ارتقای سواد سلامت جامعه، جریان‌سازی و بسترسازی برای تولید و توسعه محتوای دیجیتال سلامت، شناسایی تولیدکنندگان آثار دیجیتال سلامت و تشکیل بانک اطلاعاتی برای ارائه خدمات بهینه، کمک به توسعه کسب و کارهای نوپا، کاهش هزینه و تسهیل دسترسی عمومی به تولیدات سلامت در هر زمان و مکان، حمایت از افراد، مراکز، موسسات، تشکل‌ها و شرکت‌های فعال در حوزه تولید آثار و محصولات سلامت و ایجاد بستر رقابت میان تولیدکنندگان رسانه‌های دیجیتال سلامت به منظور رشد، شکوفایی و رونق‌بخشی به بازار داخلی و صادرات در این صنعت، از سوی وزارت بهداشت و توسط موسسه آوای هنر سلامت برگزار می‌شود.
 لازم به ذکر است که نمایشگاه فناوری‌های دیجیتال سلامت با حضور شتاب‌دهنده‌ها و وی‌سی‌ها همزمان با برگزاری جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت در ۲۵ و ۲۶ مهرماه ۱۳۹۷ از ساعت ۹ صبح تا ۶ بعدازظهر در سالن بین‌المللی همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برپا خواهد شد.
گفتنی است، نخستین جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت با شعار «نبض اجتماعی شدن سلامت» توسط موسسه فرهنگی آوای هنر سلامت از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار می‌شود. دکتر سید محمدهادی ایازی، ریاست و امیرحسین اسدی دبیری این رویداد را عهده‌دار هستند.
فراخوان و تمام اخبار و اطلاعات جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت در سایت www.hdmf.ir قابل دسترسی است.
0

درباره نویسنده این مطلب

مطالب مشابه

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *